Sample organów świątyni skrzatuskiej do programu Hauptwerk 4 i Grandorgue 3

 

W lipcu 2012r, pan Piotr Grabowski - student Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie absolwent) za namową/prośbą autora tej strony dokonał całkowicie bezpłatnie całonocnych nagrań próbek instrumentu skrzatuskiego w celach stworzenia sampli do programu symulującego organy piszczałkowe - Hauptwerk.

Do sciągnięcia na stronie www.piotrgrabowski.pl

Hauptwerk to program komputerowy stworzony aby odwzorować najbardziej autentyczną i szczegółową symulację prawdziwych organów piszczałkowych. Jest on bardzo skomplikowany stąd jego cena jest dość duża. Sam program jest tylko odtwarzaczem sampli stąd potrzebujemy do niego stworzone przez programistę sample (po wcześniejszym nagraniu każdej jednej piszczałki w danym instrumencie).  Wymagania sprzętowe do programu Hauptwerk 4 są dość duże - 64bitowy system z dużą ilością ramu (min. 4-8 GB)

Inne sample można kupić na stronie Hauptwerka. Oferowane przez pana Piotra są DARMOWE tylko do użytku domowego, nie mogą być używane do celów komercyjnych.

Dzięki nagraniom sampli każdy organista może w domu zagrać na skrzatuskim instrumencie.

Oczywiście można ściągnąć darmową alternatywę czyli program "Grandorgue" który jest dużo prostszy i nie oddaje aż takiego efektu mimo wszystko warto go polecić. Sample do tego programu także na stronie pana Piotra.